Régóta szeretem a matek- és fizikafeladványokat. Elsősorban nem megfejteni, hanem másoknak feladni, a megoldásokat elemezni. Ez pont jó, mert sokan pedig megfejteni szeretik őket.
Nemrég vettem antikvár állapotban egy nagyon érdekes könyvet, amely tele van matematikai érdekességekkel. Nem feltétlen feladatokkal, de szinte mindegyikből lehet azt is formálni. Ez adta meg a végső lökést a blog indításához.
A blog kényelmes formának tűnik. Egy poszt lesz mindig a feladvány (ez nem kommentelhető), és egy másik a megfejtés, az igen. A megfejtésekhez nem csak a tényleges megfejtést lehet leírni, hanem ötleteket, keresztkérdéseket és más hasonlókat is. És persze végül itt megírom majd a megoldást is. A végül akkor következik el, amikor egy ideig már nincs komment, vagy, ha már sokan nagyon szeretnék tudni a megoldást.
A feladatokat számozni fogom. Valami olyasmire gondoltam, hogy G1, G2 stb. számmal jelölöm az általam kitalált feladványokat, K1, K2, stb-vel az említett könyvből idézetteket, és az ábécé további betűi állnak rendelkezésre, ha egyéb forrás is adódna (fog).
Majd meglátjuk jó lesz-e így.
Utolsó kommentek